۶ پیش بینی برای بازار بیت کوین در سال 2019

با پایان سال 2018 و آغاز سال جدید میلادی خبر ها و پیش بینی های متعددی در ارتباط با بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی شنیده می شود اما بازار پیش بینی ها نسبت به سال 2018 تلاطم خود را ندارد. با این حال در سال 2019 نیز قیمت بیت کوین بیشتر بحث ها را شامل می شود.

حال که بیت کوین به مردم اثبات شده است هر کسی در به دنبال این است که بیشترین سود را از بیت کوین به دست آورد. در حال حاضر شاید قیمت بیت کوین مهم نباشد مهمترین نکته در سال 2019 توسعه و پیشرفت خدمات تحت پوشش ارز های دیجیتالی به خصوص بیت کوین می باشد.

کارشناسان و محققان و توسعه دهندگان بیت کوین مانند سال قبل پیش بینی های مختلفی را برای بازار بیت کوین اظهار کرده اند. که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بیشتر بخوانید:

بیت کوین چگونه کار می کند. 

1- مالیات ارز های دیجیتال

همانطور که می دانید ارز های دیجیتالی وجود فیزیکی ندارند و هیچ بانک و نهادی بر آنها نظارت ندارد. اما پیش بینی می شود با گسترده شدن استفاده از بیت کوین و تبادلات آن برخی از کشور ها قوانینی را برای استفاده و درآمد حاصل از بیت کوین تنظیم نمایند. در هر کشوری قانون مالیات بر درآمد وجود دارد بسیاری از سرمایه داران بزرگ سالانه میلیون ها دلار به دولت خود مالیات می دهند. با به وجود آمدن بیت کوین و نبود نظارت بر آنها دیگر دولت ها نمی توانند بر در آمد حاصل از بیت کوین که بسیار زیاد می باشد مالیات تعیین کنند. از این رو پیش بینی می شود در سال جدید در کشور های بزرگ که سرمایه داران از بیت کوین برای سرمایه گذاری استفاده می کنند به زودی قوانینی مبنی بر مالیات بر درآمد تنظیم شود.

2- مشتریان و پذیرندگان بیت کوین افزایش خواهند یافت

با توجه به اینکه تعداد افرادی که بیت کوین استخراج می کنند روز به روز افزایش می یابد، پیش بینی می شود تعداد فروشگاه ها و مراکزی که ارز دیجیتالی دریافت کنند بیشتر از قبل شود. محققان بر این باورند در آینده برخی از ارز های رایج به پول دیجیتال تبدیل شوند و همچنین بیت کوین نیز به طلای دیجیتال تبدیل شود.

3- انطباق بیت کوین با سیستم های پرداختی

از سال گذشته تا به امروز بیت کوین با پیشرفتی که داشته است، توانسته به یک منبع سرمایه گذاری و ذخیره ارز تبدیل شود. پیش بینی می شود توسعه دهندگان بیت کوین برای رفع این مشکل تغییراتی را اعمال کنند. هنوز مشخص نیست این تغییرات در زنجیره اصلی رخ خواهد داد یا در یکی از فورک‌ها مثل بیت کوین کش.

4- سرمایه گذاری در دیگر ارز های دیجیتالی

همانطور که می دانید اغلب مردم ارز های دیجیتالی را با نام بیت کوین می شناسند. در سال های گذشته اغلب افراد فقط روی بیت کوین سرمایه گذاری می کردند. اما انتظار می رود در سال جدید افراد به سراغ دیگر ارز های دیجیتالی بروند. بازار بیت کوین مملو از سرمایه گذار شده است به همین دلیل به راحتی نمی توان پیشرفت کرد. اتریوم، لایت کوین، دش، آیوتا و… از دیگر ارز های دیجیتالی می باشند.

5- موسسات بیشتری روی ارز های دیجیتالی سرمایه گذاری خواهند کرد.

ارزش بازار برای اواخر سال 2018 میلادی و اوایل سال 2019 ، 5 تریلیون دلار پیش بینی کرده است. این هدف زمانی تحقق خواهد یافت که سرمایه داران بزرگ از سوی موسسات مالی روی بیت کوین سرمایه گذاری کنند. معاملات بیت کوین که در آینده صورت می گیرد می تواند به تحقق این هدف کمک شایانی کند همچنین این امر باعث می شود قیمت بیت کوین به ثبات واقعی خود برسد.

6- قانون گذاری برای معامله بیت کوین

همانطور که گفته شد در حال حاضر هیچ نهاد و بانکی بر تبادلات و معامله های ارز های دیجیتالی نظارت ندارد. با گسترش استفاده از بیت کوین و دیگر ارز های رمز پایه پیش بینی می شود، قوانینی برای استفاده و معامله این نوع ارز های وضع شود. چرا که در برخی از کشور ها تصمیم گیری هایی نیز در این رابطه انجام شده است. با این حال انتظار می رود قوانین وضع شده هم نتواند مانع بزرگی برای معاملات و استفاده از ارز های دیجیتالی باشد.

بیشتر بخوانید:

کیف پول کاغذی بیت کوین چیست و چگونه ساخته می‌شود