پیش بینی قیمت و بازار بیت کوین در سال 2019

بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری روی ارز های مختلف را دارند از قبل به مطالعه پیش بینی های انجام شده برای آینده می پردازند. بدین ترتیب سرمایه گذاری مطمئن تری انجام می دهند. اما همانطور که می دانید همیشه پیش بینی ها به واقعیت تبدیل نمی شوند. بخصوص برای  بازار ارز که همیشه در تلاطم است و تحت تاثیر عوام مختلف قرار دارد.  بسیاری در این بین به پیش بینی های نادرست می پردازند تا بازار را در آینده به نفع خود تغییر دهند. به همین دلیل بهتر است علاوه بر توجه به پیش بینی ها منطق و عوامل دیگر را در نظر گرفت.

در سال های اخیر که توجه به بازار ارز های دیجیتالی دو چندان شده است، افراد مختلف برای این بازار پیش بینی ها مختلف می کنند. صاحبان صنایع، سرمایه گذاران بزرگ ارز های دیجیتالی، توسعه دهندگان و ماینر های بزرگ و قدرتمند در سال های گذشته پیش بینی های مختلفی کرده اند که می توان گفت درصد زیادی از آنها به وقوع پیوسته است. به همین دلیل قبل از سرمایه گذاری در بازار های ارز های دیجیتالی بهتر است به پیش بینی های انجام شده برای آینده توجه کرد.

همانطور که می دانید قدرتمند ترین ارز دیجیتالی حاضر که درصد زیادی از سرمایه بازار های جهانی به آن تعلق دارد، بیت کوین می باشد. در ایران نیز افراد زیادی روی این ارز دیجیتالی بزرگ سرمایه گذاری کرده اند. پیش بینی های انجام شده در دو سال اخیر برای بیت کوین تا حد زیادی درست بوده است. به همین دلیل بهتر است به پیش بینی های جدید برای سال 2019 میلادی نیز توجه کرد.

پیش بینی های بازار بیت کوین در سال 2019 میلادی

یکی از مدیران ارشد (سانی سینگ) درگاه پرداخت ارز دیجیتال پیت پی بر این باور است که تا اواخر سال 2019 میلادی قیمت بیت کوین به 15 الی 20 هزار دلار برسد. سانی سینگ این پیش بینی را بر اساس ورود سازمان ها و ارگان های بزرگ مانند بین قاره ای و فیدلیتی به بازار ارز جهانی، کرده است.

می توان گفت تا حدودی این پیش بینی به حقیقت پیوندد از اواخر سال 2018 میلادی تا به امروز سازمان ها و شرکت های بزرگی شروع به سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتالی بخصوص بیت کوین کرده اند. با این روند رو به رشد بدون شک قیمت بیت کوین دچار تغییرات خواهد شد.

جان بفر که یکی از سرمایه گذاران و کار آفرینان بزرگ می باشد بر این عقیده است که در آینده ای بسیار نزدیک بیت کوین جایگزین طلا خواهد شد. بدین صورت که افراد برای ذخیره سرمایه خود بجای طلا بیت کوین ذخیره می کنند. این کار آفرین بر این باور است که ارزش بیت کوین به مرز 700 هزار دلار نیز خواهد رسید. البته زمان این تغییرات و تحولات مشخص نیست اما می توان گفت جوامع مختلف به زودی با آن روبه رو خواهند شد. بفر پیش بینی کرده است زمانی که قیمت بیت کوین به 90 هزار دلار برسد جایگزین فلز گرانبها طلا خواهد شد.

با اینکه پیش بینی بفر به دور از واقعیت نیست اما بسیاری از کارشناسان با نظر وی مخالفت کرده اند و احتمال به وقوع پیوستن این پیش بینی را تنها 1 درصد دانسته اند.

بسیاری از طرفداران بیت کوین با راجر ور آشنا هستند اوی یکی از چهره های شناخته شده در بازار بیت کوین است. راجر ور سرمایه گذار بزرگ در حوزه ارز های دیجیتالی و همچنین فروشنده و دلال بزرگ مواد منفجره در eBay می باشد.

اغلب پیش بینی های راجر ور در ارتباط با بازار بیت کوین به وقوع پیوسته است. او در سال 2011 میلادی افزایش قیمت بیت کوین در آینده را پیش بینی نمود و از همان سال فعالیت خود در این حوزه و سرمایه گذاری روی بیت کوین را آغاز کرد. در آن سال ها بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که بیت کوین یک کلاهبرداری اینترنتی است و دیر یا زود همگان به این نکته پی خواهند برد. در صورتی که راجر ور عقیده ای مخالف نظر کارشناسان را داشت و امروز می توان دریافت که پیش بینی راجر ور کاملا به واقعیت تبدیل شده است.

راجر ور در سال 2015 میلادی پیش بینی نمود در آینده نزدیک ارزش و قیمت بیت کوین به 2500 هزار برسد.

یکی دیگر از پیش بینی های بزرگ که بسیاری از فعالان حوزه ارز های دیجیتالی را حیرت زده کرده است، مربوط به جک دورسی بنیان گذار توییتر می باشد. وی در آخرین مصاحبه خود عنوان کرد:

در آینده ای نزدیک تمام جهان فقط یک ارز واحد خواهد داشت و آن بیت کوین خواهد بود. با اینکه در حال حاضر بیت کوین تمام فاکتور های لازم برای ارز واحد شدن را ندارد اما مناسبت ترین گزینه برای ارز واحد است. با فناوری های جدید بدون شک کارایی بیت کوین توسعه می یابد و تمامی مشکلات موجود در بازار آن از بین خواهد رفت در آن زمان بدون شک بیت کوین به ارز واحد جهان تبدیل خواهد شد.

به غیر از فعالان ذکر شده بسیاری دیگر از افراد نیز در ارتباط با بازار بیت کوین پیش بینی های مختلفی را در مصاحبه های خود مطرح نموده اند. به طور خلاصه و جدا از مخالفان سر سخت و شدید ارز های دیجیتالی بسیاری از پیش بینی ها بر افزایش ارزش بیت کوین در سال های آتی اشاره دارند.

بازار بیت کوین هر روز در حال توسعه است این توسعه بر ارزش بیت کوین تاثیر مثبتی دارد و بدون شک می توان گفت آینده روشنی در انتظار این حوزه است. البته عوامل زیادی بر ارزش بیت کوین تاثیر گذار هستند عواملی که پیش بینی آنها غیر ممکن است. اما اگر خوش بینانه به این ارز دیجیتالی نگاه کنیم به سادگی می توان فهمید ارزش آن در آینده ای نزدیک افزایش خواهد یافت.