پیش بینی تیم دراپر برای ارز های دیجیتال

تیم دراپر یکی از سرمایه داران بزرگ می باشد که علاقه خاصی به بیت کوین دارد. این سرمایه دار در فناوری های تسلا و اسکایپ سرمایه گذاری های زیادی کرده است و علت اصلی شهرت وی پا گذاشتن به این فناوری ها می باشد.

در سال 2014 میلادی تیم دراپر قیمت فعلی بیت کوین را به درستی پیش بینی کرده بود. بعد از این پیش بینی به شهرت زیادی رسید. تیم دراپر در سال گذشته، طی مصاحبه ای اعلام نمود در 5 سال آینده تمامی معاملاتش را با ارز های دیجیتالی انجام خواهد داد و اعلام کرد ارز های فیزیکی و دولتی مانند دلار در سال های آینده منسوخ خواهد شد.

این سرمایه گذار بزرگ در شبکه تلویزیونی CNBC مصاحبه ای داشت. در این مصاحبه تیم دراپر صحبت های غیر باوری داشت. به عنوان مثال وی گفت: جهش فناوری که امروز انسان ها در حال مشاهده آن هستند از جهش های بشریت در عصر آهن و برنز بزرگتر بوده است. همچنین فناوری جدید بلاک چین قادر خواهد بود در آینده ای نزدیک در هر صنعتی ورود کند و عملکرد دولت های مختلف را تغییر دهد. تیم دراپر همچنین عنوان کرد در آینده ای که همه ما قادر به رویت آن هستیم ارز های عمومی حذف خواهند شد و برای بر طرف کردن کوچکترین نیاز ها مجبور هستیم از ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین استفاده کنیم.

همانطور که گفته شد تیم دراپر یکی از حامیان بزرگ شرکت اسکایپ و همچنین شرکت بایو است. اخیرا وی به عرضه اولیه سکه ICO علاقه زیادی پیدا نموده است و چند ماه پیش اعلام کرد در شرکت Tezos سرمایه گذاری کرده است. او همچنین یکی از بزرگترین سرمایه گذاران بیت کوین می باشد. در زمانی که قیمت هر بیت کوین به 6 دلار می رسید، دراپر حدود 250 هزار دلار بیت کوین خریداری کرد اما بر اثر هک شدن صرافی Mt.GOX تمام بیت کوین های خود را از دست داد. بعد از این اتفاق تیم دراپر سرمایه گذاری روی بیت کوین را رها نکرد. او خیلی زود حدود 32 هزار بیت کوین خریداری نمود. هنوز هم در زمان های نوسان بیت کوین تیم دراپر بیت کوین خریداری می کند.

بر اساس گفته های دراپر در سال های آتی صنایع مختلف تحت تاثیر فناوری بلاک چین تغییرات اساسی قرار خواهد گرفت. تیم دراپر بر اساس تحقیقات و تجربیات خود می گوید: فناوری پیش رو هنوز در ابتدای راه است و برای پیشرفت زمان و دانش بسیاری لازم دارد. این فناوری مشابه سال های اولیه ظهور فناوری اینترنت است. برای پیشرفت لازم است سرمایه گذاران و محققان دست به دست هم دهند و با ایده های ناب این فناوری را تکمیل کنند.

به طور خلاصه، طبق گفته های تیم دراپر 5 سال آینده اثری از ارز های عمومی و دولتی را نخواهیم دید و استفاده از پول های اسکناسی و رایج بدون شک منسوخ خواهد شد. به همین دلیل است که بسیاری از فروشگاه های اینترنتی و در سطح شهر در صدد این هستند که تراکنش های خود را با استفاده از ارز های دیجیتالی انجام دهند. به عنوان مثال فروشگاه های زنجیره ای استارباکس به دنبال راه اندازی اپلیکیشن هایی هستند که مردم خرید های خود را با استفاده از بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی انجام دهند.

تیم دراپر فقط یک سرمایه گذار نیست بلکه در دانشگاه دراپر به برگزاری و آموزش دوره های سرمایه گذاری و کار با بیت کوین پرداخته است. بخش اصلی سرمایه گذاری تیم دراپر بر ارز دیجیتالی بیت کوین می باشد زیرا وی معتقد است در آینده مبنای اصلی ارزش گذاری تمام ارز های دیجیتال بیت کوین خواهد بود.