وب مانی

Webmoney نیز یکی از شرکت های خدمات پرداخت بین المللی است. خدمات وب مانی همانند خدمات ارائه شده توسط پی پال است. وب مانی در ابتدا فقط در کشور روسیه کاربرد داشت اما امروزه از سراسر دنیا می توانند از آن استفاده کنند. کاربران می توانند با استفاده از وب مانی تراکنش های مالی خود را انجام دهند.

عملکرد وب مانی همانند سیستم پرداختی پرفکت مانی است. از طریق این نوع سیستم پرداخت ها می توان تمامی تراکنش های مالی اینترنتی را انجام داد. وب مانی دارای چند کیف پول است که بر اساس نوع ارز مبادله شده دسته بندی می شود. به عنوان مثال Z-Purse برای نگهداری دلار استفاده می شود.

سیستم پرداخت وب مانی در اوایل سال 1998 میلادی در مسکو به عنوان یک شرکت روسی پایه گذاری شد. وب مانی مانند پرفکت مانی و بر خلاف پی مال برای هیچ کشوری مسدود نیست. همانطور می دانید درگاه پرداخت پی پال برای کشور ایران مسدود است.

از زمان پایه گذاری وب مانی تا به امروز بیش از 35 میلیون نفر در سراسر دنیا از وب مانی استفاده می کنند. هر کاری که بتوان با استفاده از درگاه ها و سیستم های پرداختی اینترنتی انجام داد با وب مانی نیز می توان انجام داد. مانند ؛ خرید اینترنتی، تراکنش های اینترنتی، نقل و انتقال پول و … . همه تراکنش های قابل انجام با وب مانی در محیطی امن صورت می گیرد. اغلب فروشگاه های اینترنتی نیز از این سیستم پرداختی برخوردار هستند.

برای ساخت اکانت وب مانی ، کاربر باید اطلاعات هویتی خود را به درستی و با صحت کامل وارد نماید. وب مانی از چندین لایه امنیتی تشکیل شده است. در کیف پول وب مانی واحد های پول بر اساس واحد پولی وب مانی ارزش گذاری می شوند. واریز پول به حساب وب مانی خود باید به صرافی های مجاز یا شرکت های ارائه خدمات پرداختی مراجعه نمایید. معمولا صرافی ها برای پر کردن حساب وب مانی از دلار یا یورو استفاده می کنند و بر اساس قیمت کنونی وب مانی از شما دلار یا یورو دریافت می کنند.

هر گونه تراکنش و نقل و انتقال پول با استفاده از وب مانی به شماره همراه وارد شده SMS می شود. برای ساخت حساب وب مانی لازم است به سایت آن مراجعه نمایید. در وب سایت وب مانی امکان ثبت نام برای همه متقاضیان وجود دارد. بعد از ثبت نام و تکمیل اطلاعات باید یک کیف پول ایجاد کنید. در کیف پول ایجاد شده می توانید ارز مورد نظر خود را انتخاب نمایید. کیف پول های وب مانی بر اساس ارز های تبادلی به شرح زیر می باشد:

  • Z-Purse : واحد پولی دلار (WMZ)
  • E-Purse : واحد پولی یورو (WME)
  • R-Purse : واحد پولی روبل روسیه (WMR)
  • U-Purse : واحد پولی گریونا اکراین (WMU)
  • B-Purse : واحد پولی روبل بلاروس (WMB)
  • G-Purse : حساب با موجودی طلا (WMG)
  • X-Purse : واحد پولی بیت کوین (WMX)
  • H-Purse : واحد پولی بیت کوین کش (WMH)
  • L-Purse : واحد پولی لایت کوین (WML)
  • V-Purse : واحد پولی دانگ ویتنام (WMV)

مانند بسیاری از سیستم های پرداختی ، تراکنش های مالی به وسیله وب مانی نیز دارای کارمزد می باشد.