مخترع اتریوم کیست؟

همه روزه در سراسر دنیا تکنولوژی های جدید در حال اختراع هستند. افراد بسیاری با ایده پردازی و نو آوری خود توانسته اند دنیا را تغییر دهند. در دو سال اخیر صحبت های بسیاری در ارتباط با ارز های دیجیتالی شنیده شده است. در سال 2018 میلادی طرفداران ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم و … بسیار بیشتر از قبل شد به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم گرفته اند روی ارز های دیجیتالی سرمایه گذاری کنند . ارز های دیجیتالی نیز توست افراد مختلف اختراع شده اند. این نوآوری و اختراع باعث تحولات بزرگی در سرمایه گذاری های مختلف شده است.

مخترع اتریوم

ویتالیک باترین (vitalik buterin) 23 ساله در سال 2015 توانست ارز دیجیتالی اتریوم را اختراع کند و اکنون می دانیم اتریوم دومین ارز دیجیتالی مهم و پر فروش جهان به حساب می آید.

باترین توانست یک نوع جدیدی از پول را اختراع کند که به اتریوم (Ethereum) مشهور شده است. همانطور که گفته شد اتریوم دومین ارز رمز پایه است که از توکن های دیجیتالی به نام اتر تشکیل شده، ساختار اتریوم با بیت کوین شباهت های زیادی دارد. در حال حاضر ارزش اتریوم حدود 30 میلیارد دلار است. مردم بسیاری در سال 2018 روی اتریوم سرمایه گذاری کرده اند.

بنیاد اتریوم در شهر زاگ سوئیس مستقر است. و باترین مخترع اتریوم ارشد تیم تحقیقاتی می باشد.

آیا سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتالی مانند اتریوم آینده درخشانی دارد ؟

با اینکه اتریوم شبیه بیت کوین است اما در بخش هایی با هم تفاوت دارند. اتریوم مانند یک سیستم پردازشی غیرمتمرکز برای انواع اپلیکیشن‌ها است که اجازه می‌دهد داده‌های کلیدی روی بلاک چین ذخیره شود. استفاده از بلاک چین به جای یک پایگاه داده معمولی به منظور این است که کسی نتواند به تنهایی تغییراتی را اعمال کند؛ برای ایجاد تغییر باید یک توافق جمعی در کل شبکه بر قرار شود. وجود اتریوم سهم بزرگی در افزایش ICOها داشته است. برخی از آن‌ها توانسته‌اند صدها میلیون دلار سرمایه اولیه جمع آوری کنند.

مخترع بیت کوین هنوز بعد از سال ها به طور دقیق مشخص نیست. به همین دلیل تمامی اخبار مرتبط با آن در حد حدس و گمان است اما مخترع اتریوم در همه کنفرانس های ارز های دیجیتالی شرکت می کند و اخبار مربوطه کاملا واضح است. باترین بسیار باهوش است به همین دلیل آینده ای درخشان در انتظار او و ارز دیجیتالی اش است. محققان او را یک فرد غیر معمولی با ویژگی های اخلاقی خاص یاد کرده اند. شخصیت این فرد در میان ماینر ها و توسعه دهندگان اتریوم بسیار محبوب می باشد. اغلب این افراد باترین را با نام پسر نابغه می شناسند.

با اینکه اتریوم توسط باترین اختراع شده است اما افراد زیادی توانسته اند در آن دخل و تصرف نداشته باشند به همین دلیل باترین سعی کرده در اختراع اتریوم مواردی را لحاظ کند که در صورت نبود او ، اتریوم همچنان پیشرفت کند. هدف باترین نه برای آینده نزدیک بلکه برای هدفی بلند مدت است. هدف اصلی باترین از اختراع این ارز دیجیتالی ، پایه گذاری و ایجاد یک اقتصاد قوی بدون شکست و تغییر می باشد و کوچک ترین تغییری در آن فقط در راه پیشرفت و موفقیت اقتصاد باشد. شاید بسیاری از افراد اکنون نتوانند این هدف باترین را درک کنند زیرا اتریوم برای پیشرفت بیشتر هنوز اول راه است و بدون شک آینده ای درخشان را خواهد داشت. در واقع اصل غیرمتمرکز بودن اتریوم بر اساس همین هدف ایجاد شده است.  از این رو افرادی که با اتریوم سر و کار دارند بدون شک می توانند پیشرفت چشمگیری داشته باشند. در دنیای امروز افرادی که قدرت زیادی دارند می توانند در اقتصاد خواسته های خود را بر دیگران تحمیل کنند . اما بر اساس هدف باترین در آینده قدرت همه افراد با هم برابر خواهد شد.

سرمایه گذاران و توسعه دهندگان اتریوم ، افراد مشتاقی هستند که به راحتی از علاقه خود به اتریوم دست نخواهند کشید. بسیاری از محققان اتریوم را با وال استریت مقایسه می کنند.

برنامه غذای جهانی سازمان ملل از نسخه اختصاصی اتریوم برای توزیع عادلانه غذا در میان پناه جویان استفاده می کند. بر همین اساس هزینه های پرداختی شرکت های مالی و واسطه برای انجام معاملات تا حد چشمگیری کاهش یافته است و این می تواند مزیتی بزرگ برای اتریوم و باترین باشد.

با اینکه اتریوم از ابتدا توانسته موفقیت خود را ثابت کند با این حال رویداد ها و احتمالات زیادی آن را تحت شعاع خود قرار می دهد. آینده بلاک چین به عوامل بسیاری بستگی دارد. در حال حاضر اتریوم بعد از بیت کوین از مهمترین ارزهای دیجیتالی به حساب می آید.