حجم بالای معاملات بیت کوین

با گذشت زمان و با بالا رفتن قیمت ارز های دیجیتال بخصوص بیت کوین، تعداد طرفداران و توسعه دهندگان این ارز های رمز پایه روز به روز در حال افزایش است. از زمانی که اولین ارز دیجیتالی به وجود آمد تا به امروز که ده ها ارز دیگر شناخته شده است، بیت کوین توانسته درصد زیادی از بازار این ارز های ارزشمند را به خود اختصاص دهد.

تغییرات موجود در قیمت ارز های رمز پایه به عوامل مختلفی بستگی دارد، با هر اتفاق در جهان قیمت تمامی ارز های واقعی و دیجیتالی تغییر می کند. اما تجربه ثابت کرده است که قیمت آنها هیچگاه به کمتر از ارزش واقعی شان نرسیده است. اما با این حال سرمایه گذاری روی ارز های مختلف ریسک خود را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید:

بیت کوین چگونه کار می کند ؟

اما بر اساس آمار ها و تجربیات مختلف سرمایه گذاران بیت کوین هیچگاه متحمل ضرر نشده اند. زیرا ارزش این ارز دیجیتال هیچگاه کمتر از ارزش واقعی آن نشده است. این امر باعث شده است تعداد افرادی که روی این ارز رمز پایه سرمایه گذاری می کنند روز به روز بیشتر از قبل شود.

در سال 2018 میلادی حجم معاملات روزانه بیت کوین از 11 میلیارد دلار نیز عبور کرد. البته نمی توان گفت این حجم از معاملات خوشایند یا بد است. اما می توان این نتیجه را گرفت که حجم بالای معاملات بیت کوین نشانه ای از آغاز یک تحول بزرگ در بازار ارز های دیجیتالی است.

در یک سال گذشته، تراکنش های مربوط به ارز دیجیتالی بیت کوین نسبت به بازار های جهانی طلا بیشتر بوده است، البته قبل از آنکه قیمت بیت کوین به 20هزار دلار برسد، معاملات آن نسبت به بازار های جهانی طلا بیشتر بود. بر اساس پیش بینی های انجام شده، به نظر می رسد که روند بالای این معاملات تا آینده ای نزدیک کاهش نیابد. پیش بینی می شود در سال پیش رو حجم تراکنش ها و خرید و فروش بیت کوین به بیش از 1.1 تریلیون دلار نیز برسد. پیش بینی در بازار جهانی طلا 0.4 تریلیون دلار می باشد.

اغلب کارشناسان بر این باورند که ارز های دیجیتالی به خصوص بیت کوین، نسخه دیجیتالی فلزات گرانبها از جمله طلا هستند. این بدین معنا است که سرمایه گذاری روی بیت کوین و نگهداری آن برای آینده سود بسیاری را به همراه خواهد داشت.

اما به نظر بسیاری از کارشناسان این باور و مقایسه تا حدودی غلط است زیرا در آینده ای نزدیک، بیت کوین و دیگر ارز های رمز پایه نیم بیشتری از بازار جهانی طلا و دیگر فلزات گرانبها را تصاحب خواهند کرد. اما با این حال تا رسیدن به آن زمان بهتر است مردم روی این ارز ارزشمند سرمایه گذاری کنند. برخی از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین از آن به عنوان طلای دیجیتال و ارز ذخیره ای یاد می کنند. زیرا که در این روز ها بسیاری از معاملات و نقل و انتقالات بین المللی با استفاده از بیت کوین انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید:

کیف پول کاغذی بیت کوین چیست و چگونه ساخته می‌شود

اما آنچه واضح است اینکه در آینده ای بسیار نزدیک نظام مربوط به ارز های واقعی نظیر دلار و یورو، دچار فروپاشی اقتصادی می شود. پس چه بهتر که مردم سرمایه گذاری خود را روی طلا و ارز های دیجیتالی متمرکز کنند. با توجه به نتایج و گفته ها بالا بدون شک ارزش بیت کوین در آینده حدودا 20 الی 30 برابر ارزش واقعی آن در امروز خواهد شد.

این روز ها بسیاری از مردم با بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی آشنا شده اند. گرچه بسیار دیر است اما سرمایه گذاری از امروز نیز در آینده سود زیادی به همراه خواهد داشت. بدون شک ارز هایی مانند دلار و یورو در آینده ای نزدیک ارزش واقعی خود را از دست خواهد داد و زمانی خواهد رسید که افرادی که حتی یک بیت کوین هم نداشته باشند، فقیر تلقی خواهند شد. سرمایه گذاری روی ارز هایی که آینده آنها مشخص نیست ریسکی بزرگ است. اما آینده بیت کوین و ارز های مشابه آن کاملا مشخص است. سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین هیچ گاه نخواهند گذاشت که ارز بیت کوین کمتر از امروز شود. همچنین به نظر می رسد در سال های آتی این ارز های رمز پایه صاحب نظامی بزرگ شوند. که با این اتفاق می توان گفت تمامی معاملات روزانه نیز با استفاده از بیت کوین انجام شود.