بیت کوین چگونه کار می کند ؟

بیت کوین چگونه کار می کند ؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال می باشد که در ماه های اخیر به دلیل افزایش قیمت در بازه زمانی کم توانسته است طرفداران بسیاری به دست بیاورد . bitcoin نوعی پول مجازی است که در اینترنت تبادل می شود . بیت کوین با استفاده از سیستم رمز نویسی به وجود آمده است و این سیستم سبب شده تا این ارز دیجیتال وابسته به هیچ نهاد بانکی نباشد . تبادل بیت کوین شفاف است به همین دلیل امکان کلاه برداری در نقل و انتقالات این ارز به حداقل رسیده است . زیرا همه صاحبان بیت کوین می توانند شاهد تبادل ارز همدیگر باشند . اما اینکه هر بیت کوین متعلق به کسی است ، مشخص نمی شود بیت کوین ها با استفاده از کد های خاصی به نام افراد می شوند . از این رو برخی از افراد کلاه بردار برای انجام کارهای غیر قانونی خود از بیت کوین استفاده می کنند . نقل و انتقالات بیت کوین مشخص نمی شود بین چه افراد صورت می گیرد .
همانطور که گفته شد ، بیت کوین از یک سری کد تشکیل شده است که این کد ها تحت یک سیستم رمز نویسی شده اند . سیستم رمز نویسی شده یک الگوریتم ریاضی است ، این الگوریتم با قدرت پردازش کامپیوتر های مختلف حل می شود . برای به دست آوردن بیت کوین نیاز است که افراد آن را استخراج کنند . با حل شدن هر قسمت از الگوریتم مقداری بیت کوین به فرد داده می شود که این عمل را استخراج بیت کوین می گویند . در حل الگوریتم هر چه قسمت های حل شده بیشتر شود حل الگوریتم سخت تر می گردد . برای استخراج بیت کوین نیاز به یک کامپیوتر است که بی وقفه کار کند . راه حل بیت کوین 64 مرحله می باشد که این 64 مرحله با کامپیوتر روشن 2 الی 3 روز به طول می انجامد . اگر تعداد کامپیوتر های خود را بیشتر کنید تعداد بیشتری بیت کوین می توانید استخراج نمایید . ماینر ها بیشترین سود را در استخراج از بیت کوین ها به دست می آورند.
بیت کوین را می توان به دو روش ذخیره نمود ، روش آنلاین که در اینترنت ذخیره می شود و روش آفلاین که در درایو کامپیوتر ذخیره می گردد. هر دو روش مزایای و معایب خود را دارد روش سرد یا همان آفلاین امن تر از روش ذخیره سازی گرم است اما اگر سخت افزار و درایو از بین رود همه بیت کوین های ذخیره شده نیز از دست می رود . از سال 2011 تا سال 2013 بیت کوین توجه بسیاری از افراد و مسئولین را به خود جلب نمود زیرا بسیاری از افراد به دلایل مختلف نقل و انتقالات و تراکنش های مالی خود را با استفاده از بیت کوین انجام می دادند . که درصد زیادی از آنها افراد تبهکار بودند.
ماینر ها که گروه و شبکه ای بزرگ از افراد هستند بر بیت کوین نظارت می کنند . حقوق این افراد نیز بیت کوین های جدید است ، کار ماینر ها محافظت از تراکنش های بیت کوین است .

بیت کوین چگونه کار می کند ؟

بیت کوین حاوی یک دیتا بیس به نام بلاک چین است این دیتا بیس در واقع کیف پول افراد می باشد که برای هر فرد منحصر به فرد است . تراکنش های انجام شده در دیتا بیس ثبت می شود . به همین دلیل کلاه برداری به حداقل می رسد زیرا افراد نمی توانند تراکنش های تکراری و بیت کوین انجام دهند . شبکه ها وظیفه ثبت و نقل و انتقال تراکنش های بیت کوین را بر عهده دارند از این رو ثبت تراکنش های تکراری صورت نمی گیرد .

از بیت کوین در کجا می توان استفاده نمود

بسیاری از تراکنش های مالی در اینترنت با استفاده از بیت کوین قابل انجام است مانند ، خرید و فروش کالا . همچنین اخیرا به صورت فیزیکی در سطح شهر نیز می توان برای پرداخت ها از بت کوین استفاده نمود که البته در ایران این اماکن بسیار کم هستند .