اینفوگرافی؛ چرا سال ۲۰۱۸ سال اتریوم خواهد بود؟

در سال 2015 دومین ارز دیجیتالی به نام اتریوم Ethereum معرفی شد. این ارز دیجیتالی مانند بیت کوین ، معروف می باشد. رشد اتریوم در سال از ابتدای سال 2018 میلادی بسیار زیاد بوده است. با توجه به اینکه هیچ مقام و سازمانی و به طور کلی هیچ دولتی روی ارز های دیجیتالی نظارت ندارند، در سال های اخیر طرفداران بسیاری به سمت خود جذب کرده اند. ارز های دیجیتالی این روز ها تبدیل به یک واحد پول در دنیای اینترنت شده است و اغلب افراد ثروتمند با استفاده از آنها داد و ستد انجام می دهند. همچنین برخی از افراد نیز با استفاده از ارز های دیجیتالی به کار های خلاف می پردازند.

اتریوم و بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند. که به صورت عمومی توزیع شده اند. قابلیت های ارز های دیجیتالی باعث تفاوت میان آنها شده است. همچنین با توجه به جامعه آماری ممکن است تفاوت های زیادی بین قیمت انواع ارزهای دیجیتالی به وجود بیاید. اما به طور کلی نوسان قیمت ارزهای دیجیتالی گاهی اوقات بسیار زیاد است که این اتفاقات قابل پیش بینی نیستند. اغلب فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بزرگ آینده ای روشن برای انواع ارز های دیجیتالی پیشبینی کرده اند بر همین اساس بسیاری از کشورها بر این باورند که از ارزهای دیجیتالی باید در اقتصاد استفاده کرد.

همانطور که گفته شد از اوایل سال 2018 میلادی اتریوم با آن که سن کمی دارد، رشد قابل توجهی کرده است به طوری که اتریوم شاخص‌ ترین ارز دیجیتال این روزهای بازار پس از بیت کوین می باشد.

بر اساس تحقیقات و تحلیل های انجام گرفته، اتریوم نسبت به سایر ارز های دیجیتالی امن تر و سریعتر است. یکی از خصوصیاتی که باعث برتری اتریوم در این روز ها نسبت به بیت کوین شده است، تراکنش های ارزان تری می باشد که با سرعت و دقت بالاتری انجام می شوند.

ماشین مجازی اتریوم (EVM)  نوعی نرم افزار می باشد که روی شبکه اتریوم اجرا می گردد و باعث می شود ایجاد برنامه های بلاک چین برای کاربر آسانتر شود. بدین ترتیب که از بلاک چین اتریوم می توان برای هزاران برنامه استفاده نمود.

برای ذخیره اتریوم مانند بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال باید از نرم افزارهایی تحت عنوان wallet یا کیف پول استفاده نمود. کیف پول که شامل دو کلید عمومی و خصوصی می باشد روی انواع سخت افزار قابل نصب می باشد. کاربران می توانند هر کدام از کیف پول های خود را روی گوشی یا کامپیوتر داشته باشند. منظور از کلید عمومی شماره حساب کیف پول است که می توان آن را در اختیار کاربران دیگر قرار داد تا به آن پول واریز کنند. کلید خصوصی نیز برای صاحب کیف پول می باشد و برای انتقال یا نقد کردن وجه به آن نیاز دارد. کلید خصوصی  باید از دید دیگران محفوظ بماند.

سرمایه گذاری روی اتریوم می تواند سود زیادی داشته باشد، چرا که در سال 2016 قیمت هر اتریوم فقط 8 دلار بود و امروز می دانیم قیمت این ارز دیجیتالی به بیش از 700 دلار رسیده است.

اینفوگرافی؛ چرا سال ۲۰۱۸ سال اتریوم خواهد بود؟