اتریوم؛ شاخص ترین ارز دیجیتال این روزهای هند

در چند سال اخیر جستجو های زیادی در ارتباط با بیت کوین در اینترنت شده است به طوری که همه مردم بیت کوین را به عنوان تنها ترین ارز دیجیتالی می شناختند. اما امروزه می دانیم ارزهای دیجیتالی دیگری نیز وجود دارند که در برخی از زمان ها قیمت آنها از بیت کوین هم بیشتر شده است. در سال 2018 میلادی به دلیل برخی اتفاقات مردم با دیگر ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و دیگر آلت کوین ها آشنا شدند. دلیل اصلی این اتفاقات افزایش قیمت اتریوم و چند ارز دیجیتالی دیگر بود.

همانطور که گفته شد، علاوه بر بیت کوین ارز های دیجیتال دیگری نیز وجود دارند. یکی از آنها اتریوم می باشد. این ارز نیز مانند بیت کوین طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است . شبکه اتریوم در سال 2015 آغاز به کار کرد و در اوایل سال 2018 میلادی توانست با جذب مخاطبان بیشتری قیمت بالایی کسب کند. شبکه اتریوم در اوایل امسال 240 میلیون تراکنش داشت.

بلاک چین اتریوم دارای حدودا 35 میلیون نشانی است و این عدد نشان دهنده مخاطبان آن می باشد. در حال حاضر ارز دیجیتالی اتریوم در رده سوم ارز های دیجیتالی دیگر است

شاخص ترین ارز دیجیتال در هند

در کشور های بسیاری مردم به سمت ارزهای دیجیتالی جذب شده اند. یکی از این کشور ها هند می باشد. مردم هند در سال های اخیر به ارز های دیجیتالی علاقمند شده اند. هند امروزه یکی از نمونه های تغییر شاخص ترین ارز دیجیتال می باشد. طی تحقیقات انجام گرفته مردم هند در سال 2018 توجه ویژه ای به اتریوم داشته اند به طوری که درصد کمی از آنها هنوز هم به بیت کوین علاقه مند هستند.

سقوط بیت کوین

طی بررسی های انجام گرفته در حال حاضر تنها حدود 30 درصد از جستجوهای مردم هند در ارتباط با بیت کوین بوده است. این درحالی می باشد که بیش از 35 درصد از جستجو ها مربوط به اتریوم است.

 سرگذشت اتریوم چه بود و آینده اتریوم چه خواهد شد؟

ارقام ذکر شده مربوط به جستجو هایی می باشد که مردم در اینترنت انجام داده اند و ظاهرا کم می باشد. اما با بررسی های انجام گرفته ، در ماه ستامبر مردم در معاملات اتریوم سود بالایی کسب کرده اند. در ماه فوریه جستجو اتریوم در اینترنت به دو برابر رسید و این نشان دهنده محبوبیت بیشتر اتریوم نسبت به بیت کوین در هند و اغلب کشور های دیگر است.

آن طور که جانا، ارائه کننده خدمات اینترنت آزاد هند، اعلام کرده است ۲۱/۲ درصد از جستجوهای اینترنتی به دنبال خرید NEM از صرافی معروف هندی به نام BuyUCoin بوده و آلت‌کوین‌های دیگر تنها ۵ درصد از نتایج جستجوها را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس تمامی موارد گفته شده ، شاخص ترین ارز دیجیتال در هند اتریوم است. علاقه مردم هند به این ارز از کشور های دیگر بسیار بیشتر می باشد.

در دسامبر سال 2017 میلادی قیمت بیت کوین حدودا به 20000 دلار رسید و همچنین تقریبا 30 درصد از جستجو ها را از آن خود کرد. اوایل سال 2018 ارزش واقعی اتریوم به 1500 دلار رسید در این زمان ماینر ها تلاش زیادی برای افزایش ارزش بیت کوین کردند.

از آنجا که آلت کوین‌ها در درجه دوم ارجحیت قرار داشتند، با ارزش بازاری بیش از ۳۷ میلیارد دلار در زمان گزارش، طبیعی بود که مردم به شدت جذب اتریوم شوند.

اتریوم جایگزین بیت کوین

مدیرعامل جانا، ناتان ایگل، در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها اعلام کرد :

حجم جستجوها، شاخصی مهم در مورد موارد در حال تغییر است که این شاخص در مورد اتریوم، نشانه‌هایی از رشد را نشان می‌دهد. البته ممکن است این امر با خرید بیش‌تر اتریوم توسط مردم ارتباطی نداشته باشد اما آن چه که مشخص است این است که افزایش حجم جستجوها نشان دهنده افزایش علاقه و توجه مردم نسبت به این ارز دیجیتال است.

البته نتیجه‌گیری ایگل ممکن است کاملا درست نباشد. علت آن این است که امکان دارد بالا بودن آمار جستجو به این خاطر باشد که مردم پس از خرید اتریوم به خاطر نگرانی و ترس از بین رفتن سرمایه خودشان، در مورد اتریوم در اینترنت جستجو و تحقیق کنند.

راجر ور: آینده اتریوم بهتر از بیت کوین خواهد بود

افزایش ارزش زود گذر بیت کوین به بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال یاد داد که ممکن است ارزش هر نوع سکه در زمانی سر به فلک بکشد. هنگامی که یک آلت کوین کوچک‌ترین نشانه‌هایی از صعود را نشان می‌دهد، مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خرید هرچه بیش‌تر آن روی می‌آورند. اما این صعود برای همیشه پایدار نیست.

در ژانویه ۲۰۱۸ وزیر اقتصاد و دارایی هند، آرون جایتلی، یک بار دیگر این مساله را به وضوح عنوان کرد که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در کشور هند به عنوان ارزهای قانونی شناخته نمی‌شوند. این خبر باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذارانی که روی ارزهای رمزپایه سرمایه‌گذاری کرده بودند به شدت متضرر شوند. این اخبار که گاهی اعلام می شود تا مدتی باعث سقوط قیمت ارزهای دیجیتالی می گردد.

بیت کوین یا اتریوم

به گفته ایگل متاسفانه پیشنهاد دولت هند مبنی بر تعطیل کردن مبادلات و محدود کردن کامل ارزهای رمزپایه به همراه کاهش قیمت این ارزها، موجب کاهش ارزش آن‌ها با شیب بسیار تند شده است. هنوز هم جستجوهای نسبتا زیادی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد اما ممکن است تصمیمات دولت هند به زودی باعث تغییرات و افت زیادی در بازار ارزهای رمزپایه در هند شود.

حقیقت این است که برخی از سرمایه‌گذارانی که برای خرید بیت کوین اقدام به قرض گرفتن پول کرده‌اند تا بیت کوین را در قیمت ۲۰۰۰۰ دلار بخرند، ممکن است با اوضاع پیش آمده اعتماد خود را به بازار از دست بدهند اما سرمایه‌گذاران ثابت و حقیقی در این مرحله اقدام به فروش سکه‌هایشان نمی‌کنند. یکی از این سرمایه‌گذاران به نام اسکات ویس که یک وکیل اهل آریزونا است در این مورد می‌گوید:

من نسبت به سرمایه‌گذاری خود روی ارزهای دیجیتال در قیمت ۲۰۰۰۰ دلار و در قیمت ۶۵۰۰ دلار احساس کاملا مشابهی دارم. سرمایه‌گذاری من روی ارزهای رمزپایه به شکل بلند مدت است و معتقدم بیت کوین از این آشفتگی در خواهد آمد و به روزهای اوج خود باز خواهد گشت