آیا مردم عادی هم باید به وسیله بیت کوین سرمایه گذاری کنند؟

همانطور که می دانید بیت کوین یکی از ارز های دیجیتالی است که توانسته در ماه های اخیر رشد چشمگیری داشته باشد. رشد بیت کوین باعث شده افراد بسیاری روی این ارز سرمایه گذاری کنند. هر روز بر تحقیقات روی بیت کوین افزوده می شود به طوری که برخی از مردم عادی نیز به سمت بیت کوین جذب شده اند. بر اساس برخی باور ها ، در آینده ای نزدیک ارز های معمولی و فیزیکی به طور کلی حذف خواهند شد و ارز های دیجیتالی جای آنها را می گیرند. بر طبق این باور در آینده باید با ارز های دیجیتالی داد و ستد و دیگر تراکنش های مالی را انجام داد.

در ماه های گذشته Fidelity فیدلیتی به مردم اجازه داده است بتوانند یک حساب کاربری برای خرید بیت کوین ایجاد کنند. بر اساس خبرهای منتشر شده ، تقاضا برای بیت کوین همه روزه در حال افزایش می باشد به طوری که رکورد های جدید هر ماه در حال ثبت است. آخرین خبر مربوط به بالا رفتن قیمت بیت کوین به بیش از 4000 دلار می باشد. با این اتفاقات همانطور که گفته شد بسیاری مردم عادی نیز قصد این را دارند که بر بیت کوین سرمایه گذاری نمایند. بیت کوین در ماه های اخیر تبدیل به بخشی از دارایی اغلب سرمایه گذاران بزرگ شده است.

محققان و بسیاری از صاحبان صنایع ، آینده‌ی درخشان‌تری را برای Bitcoin پیش‌بینی نموده اند. طبق گفته‌ یک تحلیلگر از موسسه تحقیقاتی Standpoint Research، قیمت این ارز مجازی تا پایان سال 2018 می‌تواند به 5000 دلار هم برسد. این خبر باعث شده بسیاری از مردم تصمیم به خارج کرده سرمایه های خود از بانک ها و سرمایه گذاری روی بیت کوین بگیرند. همچنین افزایش قیمت دلار در ایران دلیلی بر پافشاری مردم بر سرمایه گذاری روی بیت کوین شده است.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی برای بسیاری از مردم که با بیت کوین آشنا هستند ، سوال است. در ادامه با ذکر دلایلی سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری را شرح خواهیم داد. اما بخ طور کلی سرمایه گذاری روی مباحث و موضوعات جدید بدون خطر نخواهد بود و مردم باید خود را آماده رویارویی با هر خطری کنند.

3 دلیل برای سرمایه گذاری به وسیله بیت کوین

روز به روز بر سهم بازار بیت کوین افزوده می‌شود و فعالان صنایع، از آن به عنوان طلای جدید یاد می‌کنند. بیت کوین دارای ویژگی‌های مشابه با طلا است، با این تفاوت مهم که  طلا توسط دولت ها و برخی مسائل تاثیر گذار قیمت گذاری می شود.
بسیاری از سرمایه‌گذاران و محققان حوزه مالی به بیت کوین اعتماد دارند. بسیاری از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی قانونی می‌شناسند.
تعداد بیت کوین محدود است. تنها 21 میلیون توکن بیت کوین در بازار وجود دارد و هیچ توکن دیگری تا سال 2140 به آن افزوده نخواهد شد. این موضوع باعث شده ‌است تقاضا برای بیت کوین همواره بالا باشد و همین امر موجب افزایش قیمت بیت کوین در طول زمان می‌شود.

3 دلیل برای عدم سرمایه گذاری به وسیله بیت کوین

بیت کوین یک ارز مجازی است و فقط روی رایانه ها وجود دارد. ارزهای رمز پایه نظیر بیت کوین تنها یک کد (و نه بیشتر) روی اینترنت هستند. همین موضوع حساسیت در مورد هک شدن و از دست رفتن سرمایه را افزایش می‌دهد.
بیت کوین یک ارز بسیار پر نوسان است. در طی ده سالی که از ظهور این ارز دیجیتال می‌گذرد، بارها شاهد ترکیدن حباب قیمتی و کاهش قیمت شدید بوده است.
بسیاری از کاربران بیت کوین از فعالان بازارهای سیاه هستند. برخلاف باور بسیاری که گمان می‌کنند بیت کوین در آینده می‌تواند جای پول نقد را بگیرد، این ارز دیجیتال بیشتر برای خرید و فروش مواد مخدر و اخاذی‌های اینترنتی استفاده می‌شود. البته تمام این گفته ها باور های مردم و محققان می باشند که صحت و بروز آنها در آینده تضمین نشده است.

برای سرمایه گذاری به وسیله بیت کوین احتیاط کنید

اگر با توجه به مسائلی که گفته شد، تصمیم گرفتید روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید، به خاطر داشته باشید به این ارز رمزپایه به صورت یک سرمایه‌گذاری بلند مدت نگاه کنید و هرگز بیشتر از توان خود سرمایه‌گذاری نکنید تا در صورت کاهش قیمت بیت کوین، توان جبران ضرر و زیان آن را داشته باشید.

با این که ارزهای دیجیتال و رمزپایه در حال حاضر به رشد خود ادامه می‌دهند و در ظاهر هیچ دلیلی برای شکست آن‌ها وجود ندارد، اما همانطور که گفته شد باید دقت کنید ، این طرز تفکر بسیار خطرناک است و سرمایه‌گذاری‌ها همیشه با موفقیت و سود زیاد همراه نمی‌شود. سرمایه گذاری روی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی یک ریسک بزرگ می باشد و خطرات زیادی به همراه دارد.